فستیوال بین المللی ویفانگ در چین

3.3
از 3 رای
آگهی لست سکند - سفرنامه - جایگاه K دسکتاپ
پایتخت بادبادک‌های دنیا کجاست؟
19 آبان 1397 10:00
0

همه ساله جشنواره‌ای از تاریخ بیستم تا بیست‌وپنجم ماه آوریل در شهر ویفانگ –استان شاندونگ- چین برگزار می‌شود. قدمت این فستیوال به سال 1984 باز می‌گردد و از محبوب‌ترین جشنواره‌های چین به حساب می‌آید. ساخت بادبادک با تاریخ و تمدن مردم چین گره‌ خورده است و چینی‌ها در این زمینه بسیار مشهور هستند.

مردم از سراسر دنیا به هنر بادبادک سازی مردم چین علاقه‌مند هستند و همین موضوع باعث شده تا جشنواره‌ی ویفانگ نیز در دنیا معروف شود. شهرت این فستیوال تا جایی‌ست که امروزه به ویفانگ لقب "پایتخت بادبادک‌های دنیا" را داده‌اند. جشنواره‌ی بین المللی ویفانگ مراحل مختلفی دارد و انواع سرگرمی‌ها در آن به چشم می‌خورد اما اصلی‌ترین بخش آن رقابت بادبادک‌ها با یکدیگر است.

هر سال در این جشنواره 30 نماینده از 30 کشور جهان شرکت می‌کنند و هر نماینده بهترین بادبادک‌هایش را همراه می‌آورد. فستیوال بادبادک‌های ویفانگ جو شادی دارد و برای تفریح در کنار خانواده و یا دوستان نیز مناسب است.

به طور کلی می‌توان فعالیت‌هایی که در این فستیوال انجام می‌شود را اینگونه خلاصه کرد: مراسم افتتاحیه، رقابت بین‌المللی میان بادبادک‌ها، بازدید از موزه‌ی بادبادک‌های ویفانگ و بازدید از روستاهای شاندونگ میانه. بد نیست بدانید که موزه‌ی بادبادک‌های ویفانگ بزرگترین موزه‌ی بادبادک در سراسر جهان است و سالانه گردشگران بسیاری برای تماشای بادبادک‌هایش به آن مراجعه می‌کنند.

فستیوال بین المللی ویفانگ در چین

فستیوال بین المللی بادبادک ها در چین

فستیوال بین المللی ویفانگ در چین

فستیوال بین المللی ویفانگ در چین

فستیوال بین المللی بادبادک ها در چین

منبع: worldinbag.com