تور اروپا

4.8
از 111 رای
آگهی پرنده مهاجر - جایگاه E - دسکتاپ
7 شب
دانیار سفر پارسیان
آسمان ساعت رفت: 07:05
آسمان ساعت برگشت: 12:35
54,990,000 تومان
6 شب
دانیار سفر پارسیان
نوردويند ايرلاينز ساعت رفت: 06:40
نوردويند ايرلاينز ساعت برگشت: 08:35
51,990,000 تومان
آگهی رادین گشت - جایگاه F - دسکتاپ
6 شب
آرزوی سفر پارسیان
هواپیمائی ماهان ساعت رفت: 05:15
هواپیمائی ماهان ساعت برگشت: 11:55
23,990,000 تومان
620 دلار
7 شب
آیسو سفرپارسه
معراج ساعت رفت: 11:05
معراج ساعت برگشت: 16:00
19,500,000 تومان
490 دلار
آگهی گلفام - جایگاه F پلاس - دسکتاپ
7 شب
مهر پرواز سیوان
ایران ایرتور ساعت رفت: 10:00
ایران ایرتور ساعت برگشت: 15:00
22,990,000 تومان
545 دلار
6 شب
طاها گشت
هواپیمائی ماهان ساعت رفت: 05:15
هواپیمائی ماهان ساعت برگشت: 11:55
22,990,000 تومان
625 دلار
7 شب
راشن گشت نیکان
معراج ساعت رفت: 11:05
معراج ساعت برگشت: 15:00
19,500,000 تومان
450 دلار
4 شب
رهاسیر
امارات ساعت رفت: 04:30
امارات ساعت برگشت: 18:30
38,950,000 تومان
1,980 یورو
7 شب
ابرش پرواز آریایی
ایران ایرتور ساعت رفت: 10:00
ایران ایرتور ساعت برگشت: 15:00
22,990,000 تومان
585 دلار
7 شب
پرستو سیر
ایران ایرتور ساعت رفت: 10:00
ایران ایرتور ساعت برگشت: 15:45
22,990,000 تومان
545 دلار
6 شب
رهگذران اوج آرام
امارات ساعت رفت: 04:30
امارات ساعت برگشت: 22:20
36,000,000 تومان
2,390 یورو
7 شب
گردشگران سپهر تهران
ترکیش ایرلاینز ساعت رفت: 05:50
ترکیش ایرلاینز ساعت برگشت: 19:00
59,900,000 تومان
2,590 یورو
7 شب
لاچین سیر
معراج ساعت رفت: 09:00
معراج ساعت برگشت: 13:00
22,500,000 تومان
550 دلار
6 شب
دانیار سفر پارسیان
هواپیمائی ماهان ساعت رفت: 05:15
هواپیمائی ماهان ساعت برگشت: 11:55
57,800,000 تومان
7 شب
نادیا پرواز
ایران ایرتور ساعت رفت: 09:50
ایران ایرتور ساعت برگشت: 15:45
22,990,000 تومان
545 دلار
9 شب
آتی توس یگانه
ترکیش ایرلاینز ساعت رفت: 01:30
ترکیش ایرلاینز ساعت برگشت: 11:15
55,000,000 تومان
2,890 یورو
7 شب
پارس پالاد
آسمان ساعت رفت: 07:05
آسمان ساعت برگشت: 12:35
57,990,000 تومان
7 شب
کیارا سیر باستان
آسمان ساعت رفت: 05:00
آسمان ساعت برگشت: 10:00
57,990,000 تومان
7 شب
نادیا پرواز
ایران ایرتور ساعت رفت: 10:00
ایران ایرتور ساعت برگشت: 15:00
22,990,000 تومان
565 دلار
7 شب
آتی توس یگانه
ترکیش ایرلاینز ساعت رفت: 06:20
ترکیش ایرلاینز ساعت برگشت: 20:05
50,000,000 تومان
1,890 یورو
با سفرساز لست‌سکند سفر دلخواهت رو تور کن!
اگر تور مدنظرت رو پیدا نکردی با استفاده از سرویس جدید لست‌سکند با اسم سفرساز بهترین پیشنهاد قیمت رو برات پیدا می‌کنیم
photo camper camera
سفرساز

تورهای مسافرتی اروپا شاید به نظر خیلی از افراد، گران و رویایی دور از دسترس باشند، اما با آگاهی از پارامترهای تاثیرگذار در قیمت تور اروپا، می‌توانید تورهای اروپای خوش‌قیمت و باکیفیت را انتخاب و خرید کنید. پیشنهاد می‌کنیم پیش از اینکه تورهای اروپا را ببینید، توضیحات این صفحه را بخوانید تا با سبک برگزاری و مسیر این تورها آشنا شوید. بدون شک تورهای اروپا پیچیدگی بیشتری نسبت به تور کشورهای شرقی دارند. هر سال افراد زیادی از ایران به شهرهای مختلف اروپا سفر می‌کنند و خاطره خوشی از قاره سبز را همراه خودشان به ایران می‌آورند.

همه چیز در مورد تورهای اروپا

منظور از تورهای اروپا، تورهایی است که در کشورهای قاره اروپا برگزار می‌شوند و معمولا هم در حوزه شنگن هستند. در حال حاضر تورهای اروپایی که از مبدأ ایران برگزار می‌شوند دو دسته می‌شوند؛

- تورهای پرطرفداری که معمولا در همه فصل‌ها برگزار می‌شوند و همیشه مسافرانش را دارد.

- تورهای کم‌طرفدارتر که در فصل‌های خاصی برگزار می‌شوند یا شرایط برگزاری خاصی دارند.

هر کدام از تورهای اروپایی ویژگی‌های خودشان را دارند و بعد از اینکه مقصدتان را انتخاب کردید، لازم است به صورت جداگانه هم خدمات تورش را بدانید و هم از مسیری که برای تهیه مدارک و خرید تور باید طی کنید، آگاهی پیدا کنید. در این صفحه سعی می‌کنیم همه دانستنی‌های مهم درباره تورهای اروپا را بگوییم که اگر قرار است برای اولین بار تجربه سفر به اروپا را داشته باشید، کامل با فضای آن آشنا شوید.

قیمت تور اروپا

در این صفحه می‌توانید قیمت تور اروپا را با جزییات هر تور ببینید. این قیمت‌ها دائما به‌روز می‌شوند و آپدیت هستند. افرادی که می‌خواهند به اروپا سفر کنند، می‌دانند که قیمت تور اروپا بازه گسترده‌ای دارد. بعضی از تورهای اروپا از تورهای لوکس محسوب می‌شوند، چون مقصدشان شهرهای گران اروپا است. با توجه به مقصدی که انتخاب می‌کنید، قیمت تور اروپا متفاوت می‌شود. اما به هر حال اگر قصد دارید تور اروپا را تجربه کنید، لازم است بودجه مناسبی برایش کنار بگذارید.

با تور به اروپا سفر کنیم یا شخصی؟

احتمالا این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که بهتر است برای سفر به اروپا با تور اروپا برویم یا خودمان اقدام کنیم؟ پاسخ این سوال کاملا به توانمندی‌ها، سبک سفر و علایق شما بستگی دارد. پیشنهاد ما این است که اگر تجربه سفر به اروپا را ندارید حتما با تور اروپا سفر کنید. ویژگی سفر با تور اروپا این است که آژانس مسافرتی تمام کارهای لازم برای سفر شما را انجام می‌دهد و نیازی نیست شما درگیر فرآیند دریافت ویزا و رزروها شوید. ضمن اینکه معمولا سفارت‌ها به تورهای اروپا راحت‌تر ویزا می‌دهند تا اینکه خودتان شخصی اقدام کنید.

در حال حاضر حداقل خدماتی که در تورهای اروپا ارائه می‌شود شامل ویزا، رزرو هتل، بلیط هواپیما، بیمه و ترنسفر فرودگاهی است. در این تورها، خودتان می‌توانید در مقاصد برنامه‌ریزی کنید و از جاذبه‌ها به اختیار خودتان بازدید کنید. البته در بعضی از پکیج‌های تورهای اروپا، گشت شهری و تورلیدر هم قرار دارد و اگر تمایل دارید همراه گروه از جاذبه‌ها بازدید کنید، می‌توانید این تورها را انتخاب کنید.

اما اگر بخواهید برای سفر اروپا به صورت شخصی اقدام کنید، باید پرینت پرواز، رزرو هتل، بیمه و فرم مشخصات را داشته باشید و خودتان برای انجام هر کدام از مراحل اقدام کنید. البته در شرایطی که دعوتنامه دارید، رزرو هتل را لازم نیست انجام دهید.

پرطرفدارترین تورهای اروپا از نگاه ایرانی‌ها

در حال حاضر، پرطرفدارترین تورهای اروپا که مسافران بیشتری دارند شامل فرانسه، اسپانیا، ایتالیا و آلمان می‌شود. امّا همانطور که گفتیم، تورهای اروپا به همین موارد محدود نمی‌شوند و تورهای اروپایی مختلفی به مقاصد دیگر هم برگزار می‌شوند. در ادامه تعدادی از همین تورهای اروپایی محبوب برای ایرانی‌ها را مختصر توضیح می‌دهیم.

تور فرانسه

رویای دیدن ایفل و قدم زدن در شانز‌لیزه در ذهن خیلی از مسافران، آنها را به پایتخت فرانسه، پاریس، می‌کشاند. در تور فرانسه می‌توانید یک دل سیر پاریس را بگردید و در کافه‌هایش استراحت کنید و میان جاذبه‌های فراوانش بچرخید. تورهای فرانسه معمولا یا به مقصد پاریس یا به صورت ترکیبی با دو یا سه کشور همسایه‌اش برگزار می‌شود. بستگی به شما دارد که تمایل دارید تمام و کمال پاریس را بگردید یا چند مقصد دیگر را هم ببینید.

پیشنهاد می‌کنیم اگر قصد سفر به فرانسه دارید، صفحه تور فرانسه را جداگانه ببینید تا هم تورهایش را به صورت تفکیک شده بررسی کنید و هم توضیحاتی که به این تور مربوط می‌شود را مطالعه کنید.

تور ایتالیا

تور ایتالیا یکی دیگر از تورهای محبوب اروپا برای ایرانی‌هاست که از تعداد فراوان دیدنی‌هایش ممکن است متعجب شوید. احتمالا از آنهایی که به ایتالیا سفر کرده‌اند، شنیده‌اید که حتّی قدم زدن در خیابان‌های ایتالیا هم، انگار شما را از میان دوران‌های تاریخی عبور می‌دهد و به فیلم‌های کلاسیک می‌برد.

تور ایتالیا معمولا از فرانسه ارزان‌تر است و در کل فرآیند سفرش کمی کم دردسرتر است. اما به هر حال برای سفر به ایتالیا هم باید ویزای شنگن بگیرید. برای بررسی دقیق‌تر این تورها پیشنهاد می‌کنیم به صفحه اختصاصی‌ تور ایتالیا در لست سکند مراجعه کنید.

تور اسپانیا

تور اسپانیا و سفر به سرزمین تیم‌های پرطرفدار فوتبال، از دیگر تورهای پرطرفدار اروپاست که معمولا آنهایی که تجربه سفر به آن را داشته‌اند، دوست داشتند بار دیگر به اسپانیا سفر کنند. اسپانیا هم مثل دو کشور دیگری که پیش‌تر معرفی کردیم، سرشار از جاذبه‌های متنوع است. به اضافه اینکه در اسپانیا رگه‌های فرهنگ شرق و فرهنگ بومی مردم هم، توریست‌ها را شگفت‌زده می‌کند.

اگر بخواهیم بین این سه تور اروپایی که معرفی کردیم رتبه بندی کنیم، معمولا تور اسپانیا، ارزانترین تور اروپا محسوب می‌شود. اسپانیا حتی هزینه‌های حین سفر کمتری هم دارد، زیرا هزینه خورد و خوراکش ارزانتر از دیگر شهرهای اروپاست. پس اگر قصد دارید ارزانترین تور اروپا را برای سفر انتخاب کنید، اسپانیا انتخاب هوشمندانه‌ای است.

تور بلغارستان

تور بلغارستان از تورهای محبوب تابستانی اروپا است که چون در محدوده شنگن نیست، ایرانی‌ها به راحتی می‌توانند به آن سفر کنند. اما معمولا تور بلغارستان فقط در فصل تابستان و به مقصد شهر ساحلی وارنا برگزار می‌شود. اگر قصد دارید بلغارستان را برای سفر به اروپا انتخاب کنید، پیشنهاد می‌کنیم تورهای بلغارستان را در صفحه اختصاصی‌اش ببینید.

تور ترکیبی اروپا

با دیدن تورهای اروپا احتمالا بین انتخاب تورهای ترکیبی اروپا و تورهایی که یک مقصد مشخص دارند، مردد باشید. اینکه کدام یک را انتخاب کنید، بستگی به علایق و سبک سفر شما دارد. ما در این قسمت، از تفاوت این دو نوع تور اروپا می‌گوییم تا راحت‌تر بتوانید انتخاب کنید.

معمولا تورهای ترکیبی اروپا، بین دو تا سه شهر در کشورهای مختلف اروپایی برگزار می‌شوند. در هر کدام از شهرها، دو تا سه روز اقامت دارید و می‌توانید از جاذبه‌های شاخص آن شهر بازدید کنید. بعد با هواپیما یا گاهی اوقات به صورت زمینی، به مقصد بعدی می‌روید. با توجه به اینکه کشورهای اروپایی کوچکند و به یکدیگر نزدیک هستند، زمان زیادی برای جابه‌جایی تلف نمی‌شود. بعضی از تورهای اروپا نیز، تور دور اروپا هستند که هم تعداد روز اقامت تورهای دور اروپا بیشتر است و هم کشورهای بیشتری در برنامه سفر تورهای دور اروپا هستند.

ویژگی مهم انتخاب تور ترکیبی اروپا این است که شما با یک سفر، موفق به دیدن چند کشور می‌شوید و در واقع یک بار ویزا می‌گیرید و چند کشور را می‌بینید. اما دو عیبی که انتخاب تورهای ترکیبی اروپا دارد این است که هم گرانتر از انتخاب تورهای تک مقصدی تمام می‌شود (چون ترنسفر بین شهرهای مختلف را دارد) و هم اینکه شما فرصت زیادی برای گردش در یک شهر را ندارید و ممکن است فقط موفق به دیدن چند جاذبه مهم شوید.

نکته‌ای که درباره تورهای ترکیبی باید توجه کنید این است که ورود شما باید به مقصدی باشد که ویزای شنگن را برایش دریافت کرده‌اید، امّا خروجتان می‌تواند از هر مقصدی باشد. البته برای جابه‌جایی بین مقاصد هم لازم است دلیل موجهی داشته باشید وگرنه ممکن است مانع جابه‌جایی شما شوند.

مدارک لازم برای تور اروپا

همانطور که در ابتدای متن هم اشاره کردیم، برای سفر به اروپا لازم است مدارکی را جمع آوری کنید و به سفارت تحویل دهید تا مجوز ورود به کشور مقصد برای شما صادر شود. با توجه به اینکه قصد سفر به کدام کشورها را دارید، مدارک ممکن است متفاوت باشد اما تعدادی از مدارک هم مشترک است.

اگر قصد سفر با تور اروپا دارید، آژانس مسافرتی شما را برای تهیه مدارک راهنمایی می‌کند و بخش زیادی از کارها را برای شما انجام می‌دهد. مهمترین مدارکی که لازم است برای تور اروپا تهیه کنید، عبارتند از :

- ترجمه مدارک

- دریافت ویزای شنگن

- پرینت گردش مالی حساب بانکی

- پاسپورت با حداقل ۷ ماه اعتبار

- عکس

- جواز اشتغال

منظور از جواز اشتغال این است که به سفارت کشور مقصد اطمینان دهید که مشغول به چه کاری هستید؛ مثلا برای پزشکان جواز پزشک و برای کسبه جواز کسب. برای کارمندان حداقل 1 سال بیمه تامین اجتماعی باید ثبت شده باشد تا بتوانند گواهی اشتغال بگیرند. اگر دانش آموز یا دانشجو هستید هم می‌توانید از مدرسه یا دانشگاه، نامه اشتغال به تحصیل تهیه کنید.

معمولا آژانس‌های مسافرتی از مسافرانشان ضمانت برگشت می‌گیرند که به صورت توافقی نوع و مقدارش تعیین می‌شود. بنابراین هنگام خرید تور اروپا می‌توانید در این باره از آژانس مربوطه سوال کنید.

پرطرفدارترین زمان تور اروپا

در حال حاضر، فصل تابستان پرطرفدارترین فصل تور اروپا در جهان معرفی می‌شود که مردم از نقاط مختلف دنیا تصمیم به سفرهای اروپایی می‌گیرند. اما این به معنای خنک بودن تمام روزهای اروپا در تابستان نیست. تابستان اروپا هم روزهای معتدل دارد و هم گرم و مرطوب ولی به هر حال جزو پرتوریست‌ترین اوقات اروپا محسوب می‌شود.

اگر قصد دارید در فصل تابستان به اروپا سفر کنید این نکته را هم در نظر بگیرید که تجمع در نقاط توریستی بسیار زیاد است و گرمای هوا را دو چندان می‌کند. همچنین در این موقع از سال به دلیل هجوم گردشگران، هتل‌ها قیمت‌هایشان را افزایش می‌دهند و مردم هر کشور برای رونق گرفتن کار و کاسبی‌شان، ممکن است قیمت محصولاتشان را گرانتر از حالت عادی در نظر بگیرند.

تور اروپا ارزان

پیشنهاد ما این است که اگر می‌خواهید هم هوای خوب اروپا را تجربه کنید و هم تورتان ارزان تمام شود، فصل پاییز را انتخاب کنید. ارزانترین فصل برای تور اروپا، پاییز و زمستان است و افرادی که قصد دارند قیمت تور اروپا را به حداقل برسانند، این بازه زمانی را انتخاب می‌کنند. علت ارزان بودن تور اروپا در فصول سرد این است که حجم توریست‌ها کاهش می‌یابد و قیمت‌ها هم به همین دلیل کمتر می‌شوند.

بهترین زمان تور اروپا

اگر منظور از بهترین زمان تور اروپا، آب و هوا باشد، پیشنهاد ما بهار و پاییز است چون در این دو فصل، دمای هوا در اروپا به حالت متعادلی می‌رسد. البته در این اوقات هم ممکن است شاهد تغییر ناگهانی هوا باشید اما بیشتر روزها، هوای دلپذیری را تجربه خواهید کرد.

گرانترین زمان تور اروپا

اگر بخواهیم گرانترین زمان تور اروپا از مبدا ایران را مشخص کنیم، مثل بقیه تورها، بدون شک هنگام عید نوروز است. با توجه به اینکه در نوروز، تعطیلات دو هفته‌ای فراهم است و اروپا هم در آن زمان هوای خوبی دارد، بیشتر ایرانی‌های تصمیم می‌گیرند در این زمان به اروپا سفر کنند و تقاضای زیاد برای تور اروپا نوروز ، باعث می‌شود که قیمت تورها نسبت به بقیه اوقات سال کمی بالاتر باشد.

البته می‌توان تابستان را هم جزو اوقات گران تور اروپا به حساب آورد که قیمت خدمات در مقصد افزایش پیدا می‌کند و در نهایت باعث بالا رفتن قیمت تور می‌شود.

ویزای شنگن، مهمترین مدرک تور اروپا

همانطور که اشاره شد، ویزای شنگن یکی از مهمترین مدارک تور اروپا در حوزه شنگن است که مسافران پیش از سفر باید آن را تهیه کنند. معمولا تهیه ویزا، ۲ هفته کاری زمان می‌برد و لازم است یک بار برای انگشت نگاری به سفارت کشور مقصدتان مراجعه کنید.

ممکن است با توجه به مقصدی که انتخاب می‌کنید، مدارک لازم برای تهیه ویزای شنگن متفاوت باشد، از این رو لازم است جداگانه درباره مدارک لازم برای کشور مورد نظرتان تحقیق کنید.

ممکن است بعد از بررسی مدارک، سفارت درخواست ویزای شما را رد کند. در این صورت امکان سفر ندارید. اما اگر ویزای همراهانتان تایید شده باشد، بهتر است سفرشان انجام شود چون اگر سفرشان را لغو کنند، امتیاز منفی برای ویزای شنگن آنها محاسبه می‌شود.

پروازهای تور اروپا چگونه است؟

تور اروپا با ایرلاین‌های مختلفی برگزار می‌شود. اگر از ما بپرسید بهترین پرواز تور اروپا از نظر کیفیت کدام است، ترکیش ایرلاین را نام می‌بریم. اما این پرواز ممکن است کمی گران باشد و شما بخواهید هزینه کمتری برای پرواز بپردازید.

پروازهای قطر و امارات، دیگر پروازهای تور اروپا هستند که کمی طولانی‌تر هستند اما یک ویژگی خوب دارند و آن اینکه با گرفتن پرواز قطر یا امارات، این امکان را دارید که یک شب در قطر یا امارات اقامت رایگان داشته باشید و ویژگی دیگر، ارزان‌تر بودن این پروازها نسبت به ترکیش ایرلاین است.

مشاوره با لست‌سکند در مورد خرید تور اروپا

خرید تورهای اروپایی، پیچیدگی‌ها و نکات خاص خودش را دارد. اگر همچنان در مورد تورهای اروپا و موارد مربوط به آن، سوالاتی در ذهنتان دارید، به آسانی می‌توانید از متخصصان لست‌سکند کمک بگیرید. کافیست با تیم مشاوره سفر لست‌سکند تماس گرفته و از راهنمایی‌های رایگان متخصصان ما در لست‌سکند استفاده کنید.

تماس با تیم مشاوره سفر ۹۱۰۱۸۰۰۰-۰۲۱

 

سوالات متداول

آیا شهروندان ایرانی برای سفر به اروپا نیاز به ویزا دارند؟
شرایط دریافت ویزا برای سفر به اروپا به چه شکل است؟
در اروپا از کدام جاذبه‌ها دیدن کنیم؟
بهترین رستوران‌های اروپا کدام هستند؟
پول رایج اروپا چیست و چه مقدار با خود همراه داشته باشیم؟
چطور به اروپا باید سفر کنیم؟
در اروپا از چه وسیله‌ای برای جابه جایی می‌توان استفاده کرد؟
برای سفر در داخل اروپا چه وسیله مناسب است؟
کارت توریست چیست؟
کدام کشور اروپا راحت‌تر به ایرانیان ویزا می‌دهد؟
اجاره خودرو در اروپا به چه شکل است؟
آیا در سفر به اروپت لازم است سیمکارت تهیه کنیم؟
بهترین زمان سفر به اروپا چه تاریخی است؟
بهترین هتل‌های اروپا برای اقامت کدام هستند؟