تور‌ ایرانگردی

4.4
از 187 رای

تور داخلی روزبه‌روز در حال رونق گرفتن است؛ چرا که هر چه می‌گذرد، گوشه‌های شگفت‌انگیز و تازه‌ای از جاذبه‌های این مرز پرگهر آشکار می‌شود و آدم‌های بیشتری مشتاق دیدن این زیبایی‌ها می‌شوند. ویژگی تورهای داخلی و ایرانگردی این است که بدون دردسر گذرنامه و هزینه‌های زیاد، با یک کوله یا چمدان سبک، می‌توانید سفر کنید و ماجراجویی تازه‌ای را رقم بزنید.

لست‌سکند به عنوان قدیمی‌ترین پلتفرم فروش تور، سال‌هاست با آژانس‌های مسافرتی معتبر همکاری می‌کند و انواع تور را می‌فروشد. تورهای داخلی همیشه از بخش‌های جذاب سایت بوده و ما سعی کرده‌ایم مقاصد پرطرفدار را در سبد فروشمان داشته باشیم تا بتوانید تجربه سفر به این مقاصد محبوب و دیدنی را به دست آورید.

اگر از مخاطبان جدید تورهای داخلی لست‌سکند هستید، لازم است بدانید که این صفحه دائم در حال به‌روز شدن است و تورهای ایرانگردی متنوعی در آن قرار می‌گیرد. با کلیک روی هر کدام از تورهای ایرانگردی، می‌توانید جزئیات بیشتری درباره آن بخوانید. وجود فیلترهای این صفحه هم به شما کمک می‌کند تا راحت‌تر به تور مدنظرتان برسید. پیشنهاد می‌کنیم توضیحات را تا آخر بخوانید تا با نگاه دقیق‌تری تورتان را انتخاب کنید.

انواع تور داخلی

اگر بخواهیم انواع تور داخلی که در این صفحه قرار می‌گیرد را دسته‌بندی کنیم، معیارهای متنوعی دخیل می‌شود. بعضی تورها بر اساس سبک فعالیتشان و موضوعی که تور بر محورش برگزار می‌شود، تقسیم‌بندی می‌شوند، تعدادی بر اساس تعداد روزهای اقامتشان و گاهی هم بر اساس جهت جغرافیایی ممکن است مقاصد تورهای داخلی را تعریف کنیم.

انواع تور داخلی بر اساس موضوع تور

منظور از تورهای داخلی بر اساس موضوع این است که هر سفر با توجه به مقصد و فعالیت‌هایش، در یک گروه خاص قرار می‌گیرد. مثلا اگر قرار باشد در یک سفر، شما یک شهر را بگردید و از جاذبه‌هایش بازدید کنید، سفر شما شهرگردی محسوب می‌شود و اگر قرار باشد به طبیعت بروید و با ماشین‌های آفرود روی رمل‌ها برانید، آن تور، تور آفرودی به حساب می‌آید. تعدادی از انواع تورهای داخلی و ایران گردی بر اساس موضوع را در ادامه، مختصر توضیح داده‌ایم:

تور کویرگردی:

منظور از تور کویر، تورهایی است که مقصدشان کویر است. این روزها، کمپ زدن در دل کویر و رصد آسمان با چاشنی سکوت، علاقه بسیاری از مسافران شده است.

تور طبیعت گردی:

طبیعت گردی شاخه بزرگی از تورها را شامل می‌شود و منظور تورهایی است که در دل طبیعت برگزار می‌شوند. معمولا سبک اقامت در تور طبیعت گردی، کمپینگ است و مسافران علاقمند به طبیعت، از این تورها استقبال می‌کنند.

تور شهرگردی:

تور شهرگردی در بستر شهر برگزار می‌شود و معمولا دیدن جاذبه‌ها و گردش در شهر، از فعالیت‌هایی است که در آن انجام می‌شود.

تور آفرود:

منظور از تور آفرود، سفرهای ماجراجویانه‌ای است که با ماشین‌های آفرودی انجام می‌شود؛ مثل تورهای آفرود که در کویر برگزار می‌شود و با ماشین‌های آفرود از روی رمل‌ها رد می‌شوند.

تور رفتینگ:

تور رفتینگ هم در دسته تورهای ماجراجویانه قرار می‌گیرد که در آن مسافران یک سبک قایق‌سواری خاص را تجربه می‌کنند که سرشار از هیجان است و معمولا در رودخانه‌های بزرگ و خروشان برگزار می‌شود.

انواع تور داخلی بر اساس تعداد روزهای اقامت

تعداد روزهای اقامت در سفر معمولا از دغدغه‌های مهم مسافران، مخصوصا مسافران کارمند، است. تعداد روزهای اقامت مستقیما روی هزینه تور تاثیر می‌گذارد و برای افراد پرمشغله که شرایط مرخصی ندارند، یک مسئله اساسی محسوب می‌شود. از همین رو، با متنوع شدن انواع تورهای داخلی، تعداد روزهای اقامت هم یکی از معیارهای تقسیم‌بندی سفر شد. با این توضیح، تورهای داخلی یک روزه، دو روزه و چند روزه به مقاصد مختلف طراحی می‌شود تا افراد با خواسته‌های متفاوت، بتوانند همراه این تورها شوند.

تور یک روزه و تور دو روزه معمولا آخر هفته‌ها برگزار می‌شود که افراد شاغل و محصل هم بتوانند با استفاده از روزهای تعطیلشان، راهی سفر شوند. از نظر قیمت هم معمولا این تورها، ارزانترین تورهای داخلی هستند؛ چرا که کمترین مدت اقامت را در مقصد دارند. در واقع، تور یک روزه در مقصد اقامت ندارد و شما صبح که سفرتان را شروع می‌کنید، تا نیمه شب به شهر خودتان بازمی‌گردید و فقط یک روزتان را در سفر می‌گذرانید. این تورهای گروهی، معمولا به مقاصد نزدیک شهرتان محدود می‌شوند تا بتوانید با زمان کمی به محل سکونتتان برگردید.

انواع تور داخلی بر اساس موقعیت جغرافیایی محل برگزاری تور

گاهی پیش می‌آید که می‌دانید کدام سمت نقشه ایران دوست دارید بروید؛ اما مقاصد دقیق آن منطقه را نمی‌شناسید یا معیارهای دیگر سفر برایتان مهم است تا انتخاب یک شهر مشخص در آن منطقه جغرافیایی. به همین منظور، ما بعضی از تورهای داخلی و ایران گردی را بر اساس محدوده جغرافیایی‌شان هم جداگانه دسته‌بندی کردیم تا بتوانید تورهای فعال آن را زودتر پیدا کنید.

منظور از این دسته‌بندی، این است که مثلا گاهی ترجیحتان سفر به شمال ایران است که منطقه‌ای وسیع با شهرهای متنوع را شامل می‌شود. شهرهای این مناطق گاهی آنقدر زیاد است که احتمال دارد نام بعضی از آن‌ها را اصلا نشنیده باشید. اتفاقا گاهی جذابترین تورهای ایرانگردی آن‌هایی هستند که کمتر شناخته شده‌اند. در این مواقع، می‌توانید سری به صفحه تور شمال بزنید و تورهای فعال آن را ببینید یا اگر از آن دسته افرادی هستید که دوست دارید در سرمای زمستان به یکی از شهرهای جنوبی ایران سفر کنید، اما شهر مشخصی در ذهن ندارید، وارد صفحه تور جنوب شوید تا تورهای داخلی فعال این مقصد را ببینید.

قیمت تور داخلی و ایرانگردی

قیمت تور داخلی در این صفحه دقیق مشخص شده و می‌توانید با استفاده از فیلترهای موجود، تورها را از ارزان به گران و برعکس، مرتب کنید. قیمت تور داخلی معمولا ارزان‌تر از تورهای خارجی است؛ اما آنقدر معیارهای متفاوتی در تعیین قیمت تور داخلی وجود دارد که نمی‌توانیم رقم دقیقی برایش مشخص کنیم. تعداد روزهای اقامت، سطح اقتصادی هتل‌ها یا اقامتگاه‌ها، وسیله نقلیه رفت و برگشت و میزان خدماتی که آژانس ارائه می‌دهد، مهمترین عواملی هستند که مستقیم روی قیمت تور داخلی تاثیر می‌گذارد؛ مثلا ممکن است دو تور به یک مقصد ببینید که فقط با تفاوتشان در وسیله نقلیه، هزینه‌هایشان حدود یک میلیون تومان با هم اختلاف داشته باشد.

اگر دنبال تور مسافرتی داخلی ارزان می‌گردید، اول از همه باید تلاش کنید تعداد روزهای اقامتتان را کاهش دهید و تورهای کوتاه‌تر را انتخاب کنید؛ مثل تورهای یک روزه. راهکار دیگر این است که وسیله نقلیه زمینی مثل اتوبوس را به جای هواپیما انتخاب کنید. همچنین با انتخاب خانه‌های محلی و اقامتگاه‌های بومگردی به جای هتل هم، می‌توانید تور مسافرتی داخلی ارزان پیدا کنید. در نهایت، اگر هزینه تور داخلی ایرانگردی برایتان اولویت دارد، با تنظیم فیلتر جستجو روی پایین‌ترین قیمت، می‌توانید تورهای داخلی را از ارزان به گران ببینید.

پرطرفدارترین تورهای داخلی

همیشه بعضی مقاصد به دلایل مختلفی مثل قیمت ارزان، مسیر راحت، تعداد فراوان تفریحات و جاذبه‌ها، ممکن است با اقبال بیشتری مواجه شود و افراد بیشتری آن سبک سفر را بپسندند. در تور داخلی و ایرانگردی هم این ماجرا وجود دارد؛ یعنی بعضی مقاصد زودتر مشهور می‌شوند و تورهایشان در عرض یک روز تکمیل می‌شود. در حالی که تورهای ناشناخته‌تر، همیشه ظرفیت خالی دارند. در ادامه، تعدادی از تورهای محبوب داخلی را به عنوان نمونه آورده‌ایم:

تور ماسال:

ماسال به دلیل نزدیک بودنش به تهران و مناظر رویاگونه اقیانوس ابرش، همیشه مسافران بسیاری دارد. همچنین از آنجایی که معمولا مدت اقامت تور ماسال کوتاه است، یک آخر هفته را می‌توانید به آن اختصاص دهید و نیاز نیست منتظر تعطیلات پشت‌سرهم بمانید.

تور قشم:

جزیره قشم گرچه زرق‌وبرق کیش را ندارد، ولی سادگی و مناظر بکری که در آن تجربه می‌کنید، شما را شیفته خودش می‌کند. تور قشم از آن سفرهایی است که اگر هر سال هم تکرارش کنید، تجربیاتتان اصلا تکراری نمی‌شود.

تور چابهار:

شاید تا همین چند سال پیش، چابهار به عنوان یک مقصد محبوب گردشگری مطرح نبود. اما به مرور با شناخته شدن چابهار و انتشار منظره‌های وسوسه‌انگیزش، به مقصدی محبوب تبدیل شد و تور چابهار در فهرست تورهای پرطرفدار ایرانگردی قرار گرفت.

تور کویر:

بخشی از وسعت ایران را کویرها تشکیل می‌دهند. کویرهایی که هر کدام به سبک خودشان چشم‌نوازند. تور کویر متنوع است و هر کدام از کویرها، علامندان خودش را جذب می‌کند. اما کمتر کسی است که دیدن آسمان پرستاره کویر و خوابیدن در سکوت عمیقش را دوست نداشته باشد.

مشاوره خرید تور داخلی با تیم لست‌سکند

در صورتی که در انتخاب تورهای داخلی مردد بودید و یا سوالی در مورد تورهای مختلف داخلی و ایرانگردی داشتید، می‌توانید روی کمک تیم مشاوره سفر لست‌سکند حساب کنید. کافیست با تیم مشاوره سفر لست‌سکند تماس بگیرید تا کارشناسان لست‌سکند، شما را در انتخاب و خرید بهترین تورهای داخلی یاری کنند.

تماس با تیم مشاوره سفر ۹۱۰۱۸۰۰۰-۰۲۱